Klubbmästerskap 2020

DatumTävlingPlatsTidVinnare
9:e FebruariPimpel alt. ÖringfiskeSnogeholm alt Kustenkl 8-12Ingen fångst
22:e MarsÖringfiskeKustenkl 8-12Ingen fångst
19:e AprilGäddfiskeSövdesjönkl 8-13Anders Lindbladh
17:e MajNäbbgäddfiskeKustenkl 8-12P-O Hansson
14:e JuniMeteSnogeholmkl 8-12Johan Ljunglycka
9:e AugustiAbborrefiskeSövdesjönkl 8-13Anders Grönlund
13:e SeptemberÖringfiskeKustenkl 8-12Ingen fångst
11:e OktoberGäddfiskeSövdesjönkl 8-13

SeniorKustÖringGäddaNäbbgäddaMeteAbborreÖringGäddaTotalt
Anders Lindbladh221210811247
Per-Olof Hansson221012102240
Börje Dahllöf2221168233
David Jönsson2228112229
Johan Ljunglycka2222126228
Stefan Moström2297222
Henrik Jerrhag22210218
Thomas Johansson222252217
Jakob Bergengren2229217
Patrik Eneroth9716
David Björk21113
Fredrik Andersson22913
Martina Sjödin22232213
Tomas Lindholm2225213
Anders Grönlund1212
Tauno Hansen2237
Lasse Nilsson246
Jimmy Henrikson224
Magnus Billeskalns224
Per-Erik Rasmusson224
Ted Stålhammar224
Bo Dahlkvist44
Elin Larsson22
Lars Hansson22
Rolf Andersson22
Sebastian Persson22
JuniorKustÖringGäddaNäbbgäddaMeteAbborreÖringGäddaTotalt
Viggo Henrikson224
Malte Stålhammar22